Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

Příchod kotěte

Než si koťátko přinesete domů, musíte připravit:

Minimálně dvě až tři misky na jídlo a vodu, nejlépe keramické či nerezové. Kočky preferují misky mělké. Misky postavíme na klidné místo, například do rohu, aby kotě nebylo při jídle vyrušováno. Misku na vodu je možno nahradit kočičí fontánou, ve které zůstává voda čerstvá a chladná, "naše" koťátka jsou na fontánu naučená.

Kočičí WC - doporučujeme kryté s filtrem, dostatečně velké i pro dospělou kočku. Toaletu též umístěte na klidné místo (ne blízko misek), kočky mají rádi při vyměšování soukromí. Nezapomeneňte na lopatku a příp. předložku před toaletu (nedochází pak k vynášení steliva). Stelivo doporučujeme hrudkující (např. Zverlit, Cats Best Öko plus, Biocat's) či absorbční (např. Catsan).

Škrabadlo, aby si koťátko mělo kde brousit drápky a nepoužívalo nábytek, odpočívadlo, příp. pelíšek.

Přepravku, se kterou si pro koťátko pojedete a využijete ji i při návštěvách veterináře či jiných cestách.

Středně hustý kovový kartáč na vyčesávání srsti a gilotinové kleštičky na drápky.

A nezapomeňte na různé hračky - míčky, myšky, mávátka, tunely....

Není od věci pořídit si nějakou literaturu, ze které se dozvíte, jak o koťátko správně pečovat.

Ještě před příchodem koťátka je, kromě nákupu "kočičí výbavičky", nutné učinit náš byt či dům bezpečným

Okna, která otevíráte, zajistěte ochrannou sítí. Velice nebezpečné jsou i "ventilačky". Pokud bude kočička používat i balkon, zasíťujte ho také.

Jedovaté rostliny - odstraňte z dosahu kotěte, nejlépe je rovnou někomu darujte. Seznam jedovatých rostlin najdete např. na Webu kočky Adélky.

Čistící prostředky a různé chemikálie - uschovejte v nějaké skříňce, do které nemá koťátko přístup

Elektrické kabely a zásuvky - elektrické kabely jsou velmi nebezpečné, protože některá koťata je ráda okusují. Proto je zabezpečte tak, aby k nim kotě nemohlo (schovat pod koberec, pořídit ochranné obaly). Stejně tak je vhodné používat ochranné krytky elektrických zásuvek. 

Otvory - každý otvor či škvíru, která by mohla vést do nebezpečných míst utěsněte, aby se vám kotě nedostalo např. za kuchyňskou linku, lednici, televizi, sporák apod. Malé kotě potřebuje opravdu jen pár centimetrů, aby se otvorem protáhlo.

Malé, ostré a křehké předměty -  jako jsou nože, nůžky, holítka, kancelářské sponky, jehly, nítě, provázky, gumičky, mince apod.

Dále pozor na otevřené dvěře, šuplíky, skříně, dvířka od myčky či pračky, horký sporák, žehlička, zapálené svíčky, odklopený poklop WC či vanu s vodou, ubrusy, igelitové pytle a tašky.