Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

Novinky

26.08.2007 - konečně po dvou dnech od příchodu Josephinky jsem se dostala k tomu, abych napsala pár řádek. V pátek jsme si s velkou radostí přivezli z Jirkova naší colourpoint princeznu Josephinku. Je to úžasná cestovatelka. Celou cestu domů byla moc hodná a střídavě pozorovala mně a okolí za oknem auta.

Aby měla doma čas se rozkoukat, ubytovali jsme jí zatím v ložnici, kde už na ní čekaly připravené mističky, pelíšek, hračky a záchůdek. A aby jí nebylo smutno, dohlížela na ni mužská část naší rodiny. Zbaštila konzervičku, okamžitě se přestěhovala do Leonkovo přepravky a pomalu vyrážela na průzkum ložnice. Já se mezitím věnovala Leonkovi, aby neměl pocit, že si ho nikdo nevšímá. Vyměnili jsme jim hračky, aby navzájem poznali svůj pach.

Po pár hodinách a dokončeném průzkumu ložnice už na každé straně dveří stál jeden mňoukající tvoreček a snažil se dostat k tomu druhému. Zariskovali jsme a Leonka do ložnice za Josephinkou pustili. Beruška malá syčela a prskala z přepravky a Leonek nechápavě koukal, co se nám to doma objevilo. Po dvaceti minutách "seznamování" přes otvory přepravky opatrně vylezla a vydala se k Leonkovi. S napětím jsme očekávali, co bude. Začalo velké otírání a očmuchávání a ozývala se taková škála zvuků, že jsme se museli smát.

Přes noc zůstali oddělení, Leonek celou noc hlídkoval za dveřmi a malá ho volala. O to intenzivnější bylo "ranní vítání". Proběhla společná snídaně (Leonek si vlastních misek ani nevšimne) a začaly první hry. Protože je Leonek proti Josephince veliký (v úterý jsme navážili 4.55kg) a jeho projevy pozornosti nám chvílemi připadají poněkud drsné :), sledujeme každičký jejich pohyb a snažíme se Leonka usměrnit. Dvě noci jsme nikdo včetně kočičáků nespali, a když dnes odpoledne zalehli ke společnému spánku, využila toho celá rodina.

Večer už Leonek vodil Josephinku po bytě a hlídal každý její krok. Jakmile se vzdálí z jeho zorného úhlu, hned se jde podívat, kam se zatoulala. Prostě si tu svojí princeznu hlídá.

Přestože budeme muset jejich počínání ještě bedlivě sledovat, myslím, že to nejhorší už máme za sebou. Musela jsem si odskočit, abych nakrmila "divou zvěř" a momentálně nám běhají po bytě dvě dělové koule, takže....jdu hlídat. Slibuji, že fotky dodám zítra. Zatím máme jen spoustu rozmazaných skvrn a kupodivu naprosto ostrých zadních částí těla. :)