Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

Novinky

21.06.2008 -  M Á M E   K O Ť Á T K A

V pondělí 16.6. porodila Josephinka naše první miminka. Už odpoledne jsem poznala, že se bude něco dít. Josephinka byla neklidná, hovorná a neustále za mnou chodila. Ve 14.40 se krátce objevily první stahy a  Josi se uložila k odpořinku pod postel. V 16.48 se stahy vrátily a byly stále silnější. Od té chvíle se Leonek od Josi nehnul a hlídal jí až do porodu. Přestože byla připravená porodnice, vybrala si Josi k porodu místo pod sušákem na prádlo v rohu napínacího prostěradla.

První se narodil v 18.07 lilový kocourek, v 18.16 modrá kočička, 18.39 krémový kocourek, 18.45 modrý kocourek, 19.08 lilová želvička a po dvouhodinové přestávce ve 21.07 se na svět jako poslední vyklubal další modrý kocourek (nejspíš highlander). Josephinka byla opravdu statečná, ale protože porod probíhal celkem rychle, pomáhali jsme miminka čistit a přeštipovat pupečníky. Josephinka je opravdu vzorná máma a o koťátka se pečlivě stará. Lilový chlapeček nás čtvrtý den po porodu z důvodu vdechnutí plodové vody navždy opustil. Asi nikdy nezapomenu, jak to malé stvořeníčko statečně bojovalo o svůj život, ale bohužel .... prohrálo. Ostatní koťátka prospívají dobře a rychle přibývají na hmotnosti.

Více informací najdete v rubrice  Koťátka - aktuální vrh.

04.06.2008 -  pilně se připravujeme na naše první miminka - Josephinka se nám pěkně zakulacuje, do ložnice jsme  připravili porodnici a ohrádku pro koťátka (oboje vyrobil náš hodný tatínek:)) a všechny čičiny zde tráví větší část dne. Nejoblíbenějším místem k odpočinku se stal průhledný záchůdek zakoupený pro miminka. U Leona a Pupíka jsme přidali nové fotky.

22.05.2008 -  důležitou novinkou je, že koncem měsíce června očekáváme naše první koťátka. Pravda, plánovali jsme to trošku jinak. Na léto jsme měli pro Josephinku domluveného krásného lilového pointa (ženicha) v Německu, ale Josephinka se nám dostala do trvalé říje, ztratila témeř třetinu své hmotnosti, takže na základě rozhodnutí veterináře a povolení SCHK, byla nakryta ještě před dovršením jednoho roku věku.  A protože nám bylo doporučeno nevozit Josi do cizího prostředí a vystavovat ji tak dalšímu stresu, využili jsme služeb našeho Leona. Krytí se zdařilo, Josephinka opět začala baštit a pomalu se dostává do své původní kondice. Samozřejmě ji pilně vykrmujeme a rozmazlujeme. :)

19.05.2008 -  když jsem po výstavě v Mostě psala, že příště budeme muset s Leonem vyjet do zahraničí, netušila jsem, že to bude takhle brzy. Proběhla rychlá akce. Ve středu jsme se dohlásili do Thale (DE) a v sobotu časně ráno vyrazili. Výstava byla menší, ale dobře zorganizovaná. Leona v sobotu posuzovala p. Knýová a získal svůj poslední CACIB, čímž dosáhl na titul Inter Championa. V neděli byl posuzován p. Kuipers-Kossen (NL), která Leonkovi dala jeho první CAGCIB a poslala ho do nominace. Mám z našeho chlapáka ohromnou radost. Vzhledem k tomu, že mi dal jasným způsobem najevo, že se mu vystavování nelíbí, necháme ho teď "řádit" doma. :)

13.05.2008 -  o víkendu se konala V Mostě výstava naší domovské ZO Litvínov, takže jsme samozřejmě nemohli chybět. Původně jsme se na výstavu chystali v plném obsazení, ale nakonec jsme naší Josephinku museli nechat ze zdravotních důvodů doma a do boje vyrazil Leonek a La Luna. I když náš Leon ještě úplně nevyměnil svou zimní srst, získal oba dva dny CACIB a pěkné posudky od p. Milcent a p. Pahl. Na příští výstavu se tedy musíme vydat za hranice a pokusit se získat poslední CACIB. La Luna si v sobotu od p. Kabiny odnesla V2 a v neděli okouzlila p. Milcent a získalai V1 a NOM. Mám z našich medvídků velkou radost. La Luna na výstavě začala "odpovídat" siamkám a od té doby nám prvně ve svých osmi měsících pěkně hlasitě říjí. :)

20.04.2008 -  Tentokrát jsme si s holkama udělaly dámskou jízdu a vyjely si na NVK do Teplé. Pro holky to byla dvojnásobná premiéra - Josephinka se poprvé představila  v otevřené třídě a přestože po dvou říjích a období línání  nebyla zrovna v perfektní výstavní kondici, získala svůj první CAC. Pupík (La Luna) při své výstavní premiéře prošla nejprve ověřovací třídou a následně při posuzování získala V1, BIV a byla pozvána na výběr do NOM. Jako správná želvička se rozkoukala už po první hodině výstavy a pak z dlouhé chvíle přeorganizovala celou výstavní klec a výzdobu. Josephinka zůstala celou výstavu schovaná pod ručníkem. Je vidět, že holky vystavování vyloženě baví. :)

02.04.2008 -  konečně k nám dorazilo jaro a první sluneční paprsky si užívají i naše kočičky. Leonek tráví většinu dne na balkoně pozorováním ptáků a holky se vyhřívají zatím za oknem (venku přeci jen trošku fouká). Josephinka pořád ještě říjí a naše hyperaktivní želvička La Luna se nám konečně hezky zakulatila. Přidáváme pár nových fotografií.

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8