Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

Novinky

03.03.2008 -  po delší pauze jsme se vydali na výstavu tentokrát do Prahy. A jak to dopadlo? Leonka v sobotu porazil krásný kocourek z CHS Horský park, takže jsme si se ctí odnesli V2 a v neděli náš big boy získal u p. Němcové svůj třetí CAC a stal se championem. P. Němcová velmi chválila jeho stavbu těla, hlavu a klidnou povahu. Josephinka se také líbila oba dny, obzvlášť její srst, g odznaky a barva oka, takže .... 2x V1 a v neděli nominace do BIS a speciální soutěže "želviček", kde získala jeden hlas. Výborné fotky z výstavy dodala tradičně Gabča Šnajdrová. Moooc děkujeme.

03.03.2008 -  jediným místem, kam naše čičiny nesmějí jsou stoly. Měla jsem radost, jak jsou vzorní, ale proč nevyužít toho, když dvounožci spí..... přesto jsem byla hodná "maminka" a místo výchovné přednášky jsem raději sáhla po foťáku ........ no není sladká?

29.01.2008 -  dnes jsme konečně dostali z Plzně výsledky vyšetření krevních skupin, takže Leonek má krevní skupinu "B" a Josephinka je "A". Z výsledků mám velkou radost, protože u nás před 14 dny nastala kuriózní situace, když přišel předběžný email z naší veteriny a pan doktor nedopatřením výsledky obrátil. Ihned jsme začali přemýšlet, kde seženeme "béčkového" point ženicha pro Josi. Ale teď máme vše černé na bílém a tato varianta se nám samozřejmě líbí mnohem víc. :)) Josephinka se vážila a výsledkem je 3,3 kg.

A takto u nás vypadá čekání na večeři. (Fotka je sice nekvalitní, ale unikátní tím, že jsou na ní všichni tři.) Abych nezapomněla, konečně máme nové bannery s názvem CHS.

16.01.2008 -  máme za sebou první vánoční svátky ve společnosti našich čičin a jak jsem se na ně těšila, opět se ukázalo, že člověk míní a osud mění...............vyřadily mě zdravotní problémy na tři týdny úplně z provozu. Ještě, že máme doma takového úžasného tatínka, který se postaral o chod celé domácnosti a blaho dvounožců i čtyřnožců. Všechny naše čtyřnožce naprosto uchvátil vánoční stromeček a trávili pod ním celé dny i noci, což jsme samozřejmě zvěčnili (viz fotogalerie). Jinak Malá La Luna už se v naší rodině výborně zabydlela a stala se "královnou" ve vymýšlení vylomenin. Občas nechápeme, jak takové malé stvoření zvládne "přemluvit" ke svým kočičím kouskům i své starší kamarády, ale evidentně se všichni tři výborně baví. Také jsme ji vážili a výsledkem je 1,85 kg. Bohužel jsme museli díky mé nemoci změnit plány na leden a nepojedeme tedy na výstavu do Bratislavy, ale doufám, že v únoru už bude vše při starém. Leonkovi bude příští týden rok, uchovněný už je, takže čekáme jen na výsledky určení krevní skupiny a pak už Leonek konečně bude moci začít "honit nevěsty". Jo, abych nezapomněla ..... všem moc a moc děkujeme za přáníčka do nového roku. 

17.12.2007 -  tentokrát se hlásíme o slovo my - čtyřnožci. Naše panička si totiž usmyslela, že nafotí nějaké fotky na přáníčka, ale nás tahle představa vůbec nenadchla. Tak jsme to pojali po svém....... a byla to velká legrace....

Holky se pod mým odborným dohledem vrhly na úpravy vánoční dekorace...

... a když bylo vše konečně dle našich představ....

.... přeci jen jsme chviličku zapózovali, aby měla panička radost (vždyť budou Vánoce). Takže.... všem kočičím přátelům přejeme ......

                                             Leon, Josephine, La Luna a samozřejmě naši dvounožci

17.12.2007 -  dnes jsme obdrželi dopis o schválení naší chovatelské stanice. I když jsme měli vymyšleno spoustu úžasných názvů, byl nám schválen až ten na posledním místě (což jsem samozřejmě oplakala), takže naše chovatelská stanice nese chráněný název Velvet Rascals * CZ.

16.12.2007 -  před pár dny jsme si z Berlína konečně přivezli naše nové kočičí modrokrémové miminko a tentokrát proběhlo seznamování se s novým prostředím a členy rodiny opravdu rychle. La Luna se vydala na průzkum ložnice, kde měla připravené zázemí, prakticky ihned, během hodiny už se začala nudit a vyžadovala otevření dveří, za kterými hlídkovali naši dva kočičáci. S Leonkem byli kamáradi během pár minut, ale na Josephince bylo vidět, že vůbec nechápe, co tady ten "vetřeleček" dělá. Nevěřicně obcházela kolem a syčela jako had. V pravidelných intervalech chodila koukat, jestli je tu ještě........ ale za tři dny už holky bez sebe neudělaliy ani krok. La Luna vnesla do naší kočičí rodiny svěží vánek. Je to neskutečný zdroj energie a celé dny běhá, skáče, šplhá a nutí i starší osazenstvo k činnosti. O to těžší je nafotit nějaké použitelné fotografie, většinou se zadaří, až když se maličká ukládá k odpočinku.

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8