Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

Novinky

03.12.2007 -  tentokrát jsme se na výstavu vydali dále od domova a oba víkendové dny jsme strávili na mezinárodní výstavě koček v Olomouci, kde se Leonek poprvé představil v otevřené třídě. Byli jsme moc zvědaví, jak se Leonek mezi "dospělákama" bude líbit a vše dopadlo naprosto úžasně. V sobotu Leonka posuzovala p. Thea Friškovec (SI) a Leonek získal V1, svůj první CAC, zvítězil v BIV a ještě byl pozván do výběru do NOM. V sobotním posudku v kolonce celkový dojem stojí "Attraktive young mama's Champ!" v obrovském srdíčku. Leonek uspěl i v neděli, získal u p. Laury Burani Ferrari (NO) opět V1 a svůj druhý CAC. Josephinka zatím ještě bojuje ve třídě koťátek. V sobotu ji p. Jitka Kytlerová, které se moc líbíl její "sladký výraz" ohodnotila známkou V1 a i v neděli u p. Luigiho Comorio získala Josi V1 a navíc pozvání do výběru do NOM. Z obou našich medvídků máme opravdu velkou radost. Pro Leonka uplynulý víkend znamená, že po dovršení jednoho roku může začít "prohánět kočičí slečny".:))

 Josephinka se setkala se svým překrásným cream-point bráškou Jacobem (http://www.britaci.wbs.cz) a já jsem se konečně osobně seznámila s jeho paničkou Dominikou, od které pochází i fotka sourozenců. Leonka nám vyfotografovala maminka Peťulky (www.RoyalAngel.cz). Gabčo moooc děkujeme. :)) Další fotky naleznete ve fotogalerii z výstav.

30.11.2007 -  naše kočičí rodina se rozrůstá !!!!!  Už brzy se k nám přestěhuje úžasná modrokrémová kočička La Luna of Blue Heaven. nechte se překvapit. Více informací a fotečky našeho nového miminka brzy doplníme. :)) .............. (3.12.) naší maličké jsme založili její vlastní rubriku a fotogalerii, kde se objevily první fotečky.

10.11.2007 -  tak co je u nás nového .... Jak už jste určitě zaregistrovali, v úterý nám přišly mailem fotografie našich miláčků od fotografky Renaty Hofmann. Oběma to na fotkách moc sluší, jen na Josephince je trošku vidět, že měla strach. (Fotografie najdete "roztroušené" v různých rubrikách stránek.)

Po delší době jsme oba dva zvážili.... a výsledkem je 6,3 kg u Leonka a 2,75 kg u Josephinky. Také jsme našim briťáčkům pořídili nové "obří" odpočívadlo-škrabadlo, které mělo ohromný úspěch. Jeho veličenstvo Leonek obsadil nejvyšší možné místo a teď kontroluje dění v celém bytě z výšky. Dolů ho dostane pouze Josephinka nebo vidina něčeho dobrého k snědku.

Nechali jsme se přemluvit:)), takže první víkend v prosinci  strávíme na výstavě v Olomouci, kde se Leonek poprvé představí v otevřené třídě a Josi se sejde se svým bráškou Jacobem.

04.11.2007 -  oba víkendové dny jsme strávili na Mezinárodní výstavě koček FIFe v Ústí nad Labem společně s Ivankou, od které máme Leonka a v neděli přijela i Petruška z Royal Angel. Tentokrát jsme přihlásili naše miláčky oba a pro Josi to byla výstavní premiéra. V sobotu naše koťátka posuzovala p. Berta Němcová (CZ) a jak Leonek tak Josephinka získali hodnocení V1, Leonek byl navíc ve výběru do nom. BIS. V neděli jsme byli posuzováni p. Francoise Milcent (F) a opět...... 2x V1. P. Milcent Leonek naprosto okouzlil svou povahou. Nejen, že se nechal mazlit, ale sám mazlení opětovat a neskutečně se k paní posuzovatelce tulil. Takže oba naši miláčci měli ve výborném hodnocení dovětek - so sweet. Přestože se Josephinka  ze začátku trošku bála, posuzování i celou výstavu zvládla jako profík. Mimo jiné jsme využili služeb profesionální fotografky, takže v úterý se můžeme těšit na nové úžasné fotografie. Opět jsme si výstavu náramně užili a i přes stresující momenty jsme se výborně pobavili a hodně nasmáli. Už se moc těším, až se zase uvidíme :))

28.10.2007 - o víkendu se konala v Bratislavě Světová výstava koček  FIFe a tuto podívanou jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. V sobotu ráno jsme vyjeli z Ústí nad Labem a za čtyři a půl hodiny už jsme vcházeli do pavilonu "A" Výstaviště Incheba v Bratislavě. Pro nás to byla neskutečná podívaná, protože výstavu takového rozsahu jsme ještě nezažili. Trocha statistiky: 20 posuzovatelů, neskutečných 715 vystavovatelů a 1184 vystavovaných koček z mnoha různých států (nejen Evropy).

Moc jsme se na výstavu těšili, protože jsme se mohli setkat se "starými" přáteli, dozvědět se novinky, seznámit se s novými lidmi a navázat kontakty s chovateli z okolních států. (musíme přeci začít hledat kočičku pro Leonka)

Samozřejmě jsme našim miláčkům nakoupili spoustu dobrot, hraček a výstavních propriet a při toulkách po výstavišti jsme potkávali i kočky dvounohé.

Po několika hodinovém chození a kochání se vystavenými kočičáky jsme se unavení, ale spokojení a plní dojmů vydali na cestu domů.

20.10.2007 - konečně jsme se dočkali  a po dnešní schůzi jsme se oficiálně stali členy ZO SCHK Litvínov a jejím prostřednictvím ČSCH a FIFe, což pro nás znamená, že po dlouhém čekání můžeme podat žádost o zřízení chovatelské stanice.
Po delší přestávce jsme  přihlásili oba naše kočičáky na 10. a 11. mezinárodní výstavu koček FIFe v Ústí nad Labem, která se koná ve dnech 3. - 4. 11. 2007. Pro Josephinku to bude výstava premiérová, tak jsem moc zvědavá, jak to oba dva zvládnou. Do konce roku bychom chtěli ještě absolvovat jednodenní Mezinárodní výstavu koček v Praze (15.12.), což bude Leonkova premiéra v otevřené třídě.

21.09.2007 - Leonkovi bylo včera osm měsíců a Josephince budou za pár dnů měsíce čtyři, takže opět proběhlo "tolik oblíbené vážení". A výsledkem je 5 kg u Leonka a 1,6 kg u Josi. Také jsme se pokoušeli nafotit nějaké nové fotky, ale s přistupem našich objektů to není žádná sláva :)). Buď dělají, že se jich to netýká nebo se snaží sebrat nám fotoaparát, což je konečně vidět i z následujících fotografií......

 ...... přesto se nám povedlo přidat pár (doufám, že povedených) fotek do fotogalerie Leonka i Josephinky a změnit hlavní foto Leonka v rubrice kocour.

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8