Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

Novinky

10.09.2007 - po desetidenní odmlce opět pár řádek....Mé dva týdny kočičí "mateřské dovolené" utekly jako voda a z Leonka a Josephinky se mezitím stali nerozluční kamarádi. Veškeré činnosti vykonávají zásadně spolu - hrají si, spí, baští, doprovázejí se na kočičí toaletu a dokonce se chodí společně i mazlit. Samozřejmě ideální čas je tak kolem čtvrté hodiny ranní ........... ještě, že máme dostatečně velkou postel. Oba jsou neskutečným zdrojem zábavy a potěšení pro celou rodinu. Je opravdu kouzelné sledovat je při jejich hrách a projevech náklonosti.... Největší radost mám samozřejmě z toho, že Josephinka se u nás báječně zabydlela a Leonek má konečně kočičí kamarádku na provádění vylomenin. 

31.08.2007 - s velkou radostí mohu napsat, že u nás skončilo období  bojů ..........

28.08.2007- tak tedy konečně slíbené fotografie. Přestože máme nafoceno už téměř sto fotek, dělalo mi problém vybrat ty dostatečně kvalitní a nerozmazané. Stále je u nás rušno, střídají se období neskutečné kočičí lásky, děsivých honiček a drsných her. Ale den ode dne, je to stále lepší a dnešní noc strávili Leonek s Josephinkou poprvé bez zavřených dveří......všichni jsme přežili. Josephinka už za doprovodu Leonka prozkoumala celý byt a jeden od druhého se ani nehnou.

 

Usmíření

26.08.2007 - konečně po dvou dnech od příchodu Josephinky jsem se dostala k tomu, abych napsala pár řádek. V pátek jsme si s velkou radostí přivezli z Jirkova naší colourpoint princeznu Josephinku. Je to úžasná cestovatelka. Celou cestu domů byla moc hodná a střídavě pozorovala mně a okolí za oknem auta.

Aby měla doma čas se rozkoukat, ubytovali jsme jí zatím v ložnici, kde už na ní čekaly připravené mističky, pelíšek, hračky a záchůdek. A aby jí nebylo smutno, dohlížela na ni mužská část naší rodiny. Zbaštila konzervičku, okamžitě se přestěhovala do Leonkovo přepravky a pomalu vyrážela na průzkum ložnice. Já se mezitím věnovala Leonkovi, aby neměl pocit, že si ho nikdo nevšímá. Vyměnili jsme jim hračky, aby navzájem poznali svůj pach.

Po pár hodinách a dokončeném průzkumu ložnice už na každé straně dveří stál jeden mňoukající tvoreček a snažil se dostat k tomu druhému. Zariskovali jsme a Leonka do ložnice za Josephinkou pustili. Beruška malá syčela a prskala z přepravky a Leonek nechápavě koukal, co se nám to doma objevilo. Po dvaceti minutách "seznamování" přes otvory přepravky opatrně vylezla a vydala se k Leonkovi. S napětím jsme očekávali, co bude. Začalo velké otírání a očmuchávání a ozývala se taková škála zvuků, že jsme se museli smát.

Přes noc zůstali oddělení, Leonek celou noc hlídkoval za dveřmi a malá ho volala. O to intenzivnější bylo "ranní vítání". Proběhla společná snídaně (Leonek si vlastních misek ani nevšimne) a začaly první hry. Protože je Leonek proti Josephince veliký (v úterý jsme navážili 4.55kg) a jeho projevy pozornosti nám chvílemi připadají poněkud drsné :), sledujeme každičký jejich pohyb a snažíme se Leonka usměrnit. Dvě noci jsme nikdo včetně kočičáků nespali, a když dnes odpoledne zalehli ke společnému spánku, využila toho celá rodina.

Večer už Leonek vodil Josephinku po bytě a hlídal každý její krok. Jakmile se vzdálí z jeho zorného úhlu, hned se jde podívat, kam se zatoulala. Prostě si tu svojí princeznu hlídá.

Přestože budeme muset jejich počínání ještě bedlivě sledovat, myslím, že to nejhorší už máme za sebou. Musela jsem si odskočit, abych nakrmila "divou zvěř" a momentálně nám běhají po bytě dvě dělové koule, takže....jdu hlídat. Slibuji, že fotky dodám zítra. Zatím máme jen spoustu rozmazaných skvrn a kupodivu naprosto ostrých zadních částí těla. :)

 

14.08.2007 - včera jsme byli na návštěvě v Jirkově, což znamená, že máme pár nových foteček Josephinky. Josi je odvážná a roztomilá kočička. Hned jak jsme přijeli, prohlédla si nás a uvelebila se mému muži v klíně, čímž dala jasně najevo, kdo je její favorit. Prostě ženská.....Slastně přivírala očíčka, když jí drbal na hlavičce. Zapózovala nám před foťákem i se svými sourozenci, z čehož jsme samozřejmě měli velikou radost. Pro Josi si pojedeme příští víkend, tak jsem zvědavá, jak proběhne seznamování s Leonkem. Leonek změnil taktiku a stal se z něj "model", takže můžeme přidat pár fotek i do jeho fotogalerie.

21.07.2007 - dnes je toho tolik, že nevím čím začít.... Leonkovi bylo v pátek 6 měsíců, takže proběhlo tolik oblíbené vážení a výsledek je 3,95 kg.
Po úspěšném absolvování MVK v Ústí nad Labem jsme předběžně naplánovali účast na dalších výstavách. Uvažujeme o výstavě 29.- 30.09. v Liberci, 3.-4.11. opět v Ústí nad Labem a 15.-16.12. v Praze. Tak uvidíme, jak to dopadne.
Z rodné CHS Petty Smith jsme dostali novou várku fotek naší Josephinky, což bylo podnětem k tomu, vytvořit každému našemu miláčkovi vlastní fotogalerii. Josephinka se k nám přestěhuje za šest týdnů.
S velkou hrdostí přinášíme profesionální fotografii Leonka z výstavy, kterou nám poslala fotografka Eva Burešová (www.hovawart-art.cz). Moc děkujeme.

15.07.2007 - protože nás holky přemluvily a náš Leonek se včera choval jako profík, zúčastnili jsme se i dnes MVK v Ústí nad Labem. I když byl Leonek maličko divočejší než včera, opět skvěle zabodoval a odnesl si hodnocení V1 a velmi pěkný posudek od p. Mahelkové. Dnešní den nás už netrápila nervozita z premiéry, tak jsme si výstavu opravdu užili. P.S. Petruš, nikdy bych nevěřila, že se na výstavě takhle nasměju. Díky

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8