Velvet Rascals * CZ - British Shorthair Cattery

Aktualizace 27.08.2009

Statistika

Photo gallery

..:: KOTY BRYTYJSKIE ::..

NAVRCHOLU.cz

O nás

     A jak to vlastně všechno začalo....... v lednu roku 2007 jsme se rozhodli, že si splníme náš sen a pořídíme si kočičku s průkazem původu na mazlíka. Jako spousta dalších jsme se vydali do Prahy na výstavu koček a po několika hodinách procházení se mezi vystavovanými kočičkami a povídání s chovateli bylo jasné, že dalším členem naší rodiny se stane koťátko plemene britské kočky. Teď už zbývalo "jen" najít to správné kočičí miminko pro nás. Hledali jsme, hledali..... až jsme v Mostě objevili Leonka a po pěti minutách první návštěvy jsme věděli, že tento sametový medvídek musí být náš. Pak už jsme jen netrpělivě čekali, až Leonek povyroste .... a mezitím studovali všechnu dostupnou literaturu a připravovali náš příbytek na jeho příchod...... Aby Leonkovi nebylo smutno, pořídili jsme mu po pár měsících kočičí kamarádku Josephinku..... a protože nás britky (a briťáci)  naprosto okouzlili svým roztomilým, ale důstojným vzhledem a báječnou povahou, rozhodli jsme se chovu tohoto úžasného plemene věnovat. 

       Jsme členy ZO SCHK Litvínov a jejím prostřednictvím ČSCH a FIFe. Naším cílem je být kvalitní malou chovatelskou stanicí a odchovávat typová, zdravá, krásná a vymazlená koťátka s PP, která by byla radostí nám i novým rodinám.

       A protože zdraví a pohoda našich kočiček je pro nás na prvním místě, mají všichni kvalitní veterinární péči, jsou řádně očkováni nadstardartní vakcínou proti panleukopenii, kočičí leukóze, rhinortacheitis, vzteklině, calicivirové a chlamýdiové infekci a pravidelně odčervováni. Všichni čtyři jsou očipováni.

       Naše kočičky mají k dispozici celý byt se zasíťovaným balkonem a samozřejmě jsou právoplatnými členy rodiny. Snažíme se jim dávat veškerou péči a lásku, kterou potřebují ke spokojenému životu.

          Krmíme pouze kvalitním suchým krmivem s ohledem na věk čtyřnožců (Hill´s, Mastery, Royal Canin, ANF) a konzervami (Miamor, Gimpet Shiny, Gourmet Gold, Felix). Pro zajištění pestrosti stravy dostávají několikrát týdně mléčné výrobky (tvaroh, nesolené sýry, pribináčky a neslazené mlíčko), vařené kuřecí maso, syrové hovězí maso (samozřejmě přemražené), vaječné žloutky a mořské ryby. Stravu doplňujeme kvalitními vitamíny, trávou a samozřejmě nezapomínáme ani na kvalitní kočičí pamlsky.